DOĞU EKSPRESİ

DOĞU EKSPRESİ

Konaklama OTEL VE TREN VAGON
Ulaşım UÇAK-TREN
Gezilecek Yerler VAN AKDAMAR MURADİYE ŞELALESİ DOĞUBEYAZID İSHAKPAŞA SARAYI KARS SARIKAMIŞ ÇILDIR GÖLÜ ANİ HARABELERİ
Kalkış Yeri ANTALYA HAVALİMANI

Tur Hakkında

Doğu Ekspresi ile güzel anılar biriktirip harika fotoğraflar çekmeye hazır mısınız? Bu muhteşem turumuzda yerinizi ayırtmak için acele edin, erken rezervasyon fırsatını kaçırmayın

Antalya’dan Van’a
Van’dan Ankara’ya seyahat
Ankara’dan Antalya’ya
5 Gece 6 Gündüz (3 gece otel – 2 gece tren konaklaması)
2300 ₺
Daha fazla bilgi almak ve yerinizi ayırtmak için arayabilirsiniz biletler tukenmeden bizleri arayiniz

☎ 0546 532 24 37

DETAYLAR

1.Gün ANTALYA-VAN
Saat 07.30’da Antalya Havalimanında buluşma. 08.05 uçağımızın kalkışı ve 09.55’de Van’ a inişimizle birlikte Van’a özgü sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Panoramik Van şehir turunun ardından Van Gölü kıyısındaki etkileyici ve heybetli bir kale olan Van Kalesini, panoramik olarak gördükten sonra, Urartu Kral Mezarlarını ve Urartu harabelerini görüp Van Kalesi’nin eteğinde bulunan tarihi Van evlerini ve eski Van şehrinde bulunan Ulu Cami ve Hüsrev Paşa Camilerini görüp Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Selçuklu Mezarlığı, işlemeli mezar taşları ve Halime (Celme) Hatun Türbesini görüp, tekne ile Akdamar Adasına geçiyoruz. Adada bulunan Kiliseyi ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekne ile kıyıya gelerek Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Van Otelde akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün MURADİYE ŞELALESİ/ D. BEYAZIT / İSHAK PAŞA SARAYI –KARS
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Muradiye Şelalesini gezip, Tendürek Dağlarını aşarak Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine ulaşıyoruz. Doğubeyazıt’ta 5165 m. yükseklikteki Türkiye’nin en yüksek zirvesini oluşturan Ağrı Dağı tüm ihtişamıyla bizi karşılıyor. Doğubeyazıt’ta bulunan 17.yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından yaptırılan muhteşem İshak Paşa Sarayının gezilmesi ve öğle yemeği ardından. Sonrasında Iğdır'a hareket ediyoruz. Iğdır’da Rus ve Ermeni Mezalimi Anıtını görüp Kars’a hareket ediyoruz. Konaklama Kars’da.

3.Gün KARS ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan Sarayı’nı geziyoruz. Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panoramik olarak görüyoruz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü yüzeyinde; kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen ve balık tutan insanları fotoğrafladıktan sonra. Kars Otelimize dönüş. Akşam yemeği otelde

4. GÜN Kars Sarıkamış Kars merkez yemekli Kafkas gecesi ve Doğu Ekspresi
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kayak Merkezine gidiyor ve burada kısa bir süre serbest zaman veriyoruz. , Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde. Karsın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası) panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra Akşam yemeği ve Kafkas Gecesi için restoranımıza hareket ediyoruz. (ekstra). Yemek sonrası Kars Tren Garına transfer oluyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyoruz. 2 gece 1 gündüz 30 saat sürecek olan tren seyahatimize başlıyoruz. . İki gece Konaklama Trende yataklı odalarımızda. YATAKLI VAGONLARDA LAVOBA VE MİNİ BUZDOLABI PRİZ ISITMA SİSTEMİ BATTANİYE YASTIK VE TEMİZ ÇARŞAF BULUNMAKTADIR.

5 GÜN Doğu Ekspresi konaklama

6. GÜN Ankara – Antalya
Tren seyahatimiz sabah saat 05.30 sularında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Aracımız bizi Gar'da karşılıyor ve kahvaltı molamız sonrası (ekstra ) Ankara gezimize Anıtkabir, tarihi hamamönü Ulucanlar cezaevi müzesi, Ankara Kalesi gezilerimiz sonrası ardından turumuzu burada noktalıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus ile 19.40'ta Antalya'ya uçuş ve gezimiz sona eriyor. Yeni bir gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
•Sunexpress ile Antalya/Van uçak bileti
• Kars - Ankara Doğu Ekspresi, Yataklı Vagon Biletleri
• Pegasus ile Ankara/Antalya Uçak Biletleri
• Programda yer alan geziler, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• 3 Gece otel, 2 gece tren konaklaması